Czerwcówka

Dodano 09 czerwca 2023 Czerwcówka

Czerwcówka w Mościszkach- impreza w stylu rdzennych Amerykanów.

We wtorek 6 - go czerwca odbyła się niezwykła impreza. Była to okazja do poznania kultury i tradycji rdzennych Amerykanów, a także do dobrej zabawy.
Imprezę rozpoczęła pani Dyrektor Joanna Bartek witając zaproszonych gości, następnie głos zabrał pan Starosta Henryk Bartoszewski.
Spotkanie uświetnił  występ taneczny podopiecznych ŚDS z Krzywinia, następnie pojawił się na scenie  zespół Semplicze. Atrakcją był szczudlarz oraz alpaki do których można  było się  przytulić i nakarmić. Te sympatyczne zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas imprezy za konsolą stanął DJ, który zapewnił dobrą muzykę i taneczną atmosferę. Nie zabrakło też licznych konkursów z nagrodami w których uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczna. Wielu uczestników przybyło na imprezę w strojach nawiązujących do tematyki spotkania, były pióropusze, frędzle, koraliki i malunki na twarzy co też zostało nagrodzone. Impreza była pełna radości i zabawy, a także edukacji i integracji.

tekst/foto A.Żak/ M.Krug